Şanlıurfa’da bebek ve çocuk sağlığı konuşuldu

Vaka değerlendirme toplantısı ve panel Şanlıurfa Eğitim ve araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm başkanlığında, hizmet başkanları, sağlık müdürlüğünün ilgili bütün idarecileri, başhekimleri, kamu ve özel hastane çocuk hastalıkları ve çocuk yandal uzmanları katıldı.

Panelde Prof.Dr. Serdar Cömert “yeni doğan ölümlerini önleme stratejileri ” konusunda bilgilendirme yaptı. Panele zoom üzerinden katılan Bilim Kurulu üyesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof.Dr. Ateş Kara “yeni doğan ve çocuklarda akılcı Antibiyotik kullanımı konusunda sunum gerçekleştirdi. 
Yapılan toplantı sonrası konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm şunları söyledi:

“Gerçekleşen panelde amacımız, Bebek ölümlerinin tespitini sağlamanın yanı sıra her bir bebek ölümünü izleyerek nedenini ortaya çıkarmak ve bir daha aynı nedenlerle oluşabilecek bebek ölümlerini önlemek amaçlıdır.Toplantımızda hepimizin ortak amacı bebek ölümlerinin önüne geçebilmektir. Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırılmasıyla birlikte Bebek ölümlerinde çok daha iyi noktaya gelineceğini arzu ediyoruz. Toplantıya İl dışından katılan Hocalarımıza ve zoom üzerinden sunum gerçekleştiren Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Ateş Kara hocamıza, doktorlarımıza ve Sağlık İdarecilerimize teşekkür ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir