Rektör Karakaş’tan milli güreşçi Bozkurt’a tebrik

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, finalde karşılaştığı Ukraynalı rakibini 9-1 skorla yenerek AKÜ’ye dünya şampiyonluğunu kazandıran milli güreşçiye çiçek ve hediye takdim etti.

Karakaş, konuşmasında Bozkurt’un final müsabakasını televizyondan izlediklerini belirterek, “İlk defa bir öğrencimiz olimpik bir branşta dünya şampiyonu oldu. Kendisini ve antrenörü Nurullah Çelikörs’ü böyle bir gururu bize yaşattığı için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Milli Güreşçi Fatih Bozkurt’un dünya şampiyonluğu nedeniyle fakültesinde de bir tören düzenlendi. SBF Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, törende yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Yoğun bir kamp dönemi geçiren Fatih’in derslerinde destek olan tüm öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Fatih’in almış olduğu derecenin anlamı çok büyük. Dünya Güreş Federasyonu (FILA) tarafından ‘Asrın Güreşçisi’ unvanına layık görülen Hamza Yerlikaya veya 5 kez dünya şampiyonu Rıza Kayaalp gibi minderde her zaman favori olan isimlerle çalışarak dünya şampiyonu olan Fatih Bozkurt’u tebrik ediyoruz.”
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir