İş dünyası Çukurova’nın ortak geleceğini arıyor

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED), Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) desteği ve Adana Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ADSİAD) ev sahipliğinde Adana’da gerçekleştireceği zirve hazırlıkları devam ediyor.

İş dünyası zirvesi çalışmaları kapsamında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Başkanvekili Gülcan Kış’ı Mersin’de ağırlayan ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 2-3 Aralık tarihlerinde Adana’da gerçekleşecek 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi ile ilgili bilgiler verdi.

Lojistik altyapısı ile Türkiye’nin önemli bir ticaret kapısı, ihracattaki dışa açılan yüzü olan Adana ve Mersin’in özellikle tarım ve enerjide önemli bir bölgesel çekim merkezi olduğunu söyleyen ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, “Çukurova bölgemizin tüm katmanlarıyla ve belediye başkanlarımızın gayretleri ile çağdaş ve refah düzeyi yüksek bir yapıya kavuşarak geleceğe güvenle bakabileceğine inanıyoruz” dedi.

ÇUKUROVA SİFED’in kurulduğu günden bu yana  Mersin ve Adana’nın özellikle sanayi yatırımında tıkanan Marmara Bölgesi’nin tek alternatifi konumunda olduğunu her fırsatta dile getirdiğine işaret eden Başkan Kış, “Bu tezimizi inatla ve ısrarla sürdürmekte kararlıyız. Yatırımcıları Çukurova’ya davet ediyoruz. Adana ve Mersin, yatırım, istihdam ve üretimde, ihracatta ortak hareket etmelidir. Adana; Mersin’siz, Mersin; Adana’sız düşünülemez” diyenBaşkan Kış, “İki kentin yolu aynıdır. Dolayısıyla iki kentin ortak paydada birleşip yeni başarı hikayeleri yazmasının vakti gelmiştir” diye konuştu.

Mersin ve Adana’nın birbirinden farklı değerlendirilemeyeceğini, ortak hareket etmesi gerektiğini dile getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, “Kentlerimizin çok daha iyi yerlere evrilmemesi için hiçbir neden yok. Demografik yapı, sektörel gelişmeler iki kent için de çok değerli. Mersin ve Adana, potansiyeli yüksek, geçmişten bu yana her yönüyle orijinal şehirlerdir” ifadelerine yer verdi.
Hibya Haber Ajansı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir