Başkan Şahin: “Gaziantep Modeli’nin dünya modeli olması için çalışacağız”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından 3‘üncüsü düzenlenen “Gaziantep’te Kamu- Özel Sektör Diyaloğu” çalıştayında katıldı.

Gaziantep Sanayi Odası konferans salonunda yapılan programda; Başkan Şahin’in yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, GIZ-PEP Girişimcilik ve İş Geliştirme Bileşeni Lideri Onur Azcan, kurum temsilcileri ve il protokolüyle iş insanları yer aldı.

Başkan Şahin, çalıştayın açılış konuşmasında, kamu özel sektör ortaklığında yürütülen Gaziantep Modeli’nin kentteki yansımalarından bahsetti.

Gaziantep’in hayırseverlik ve yetişmiş insan gücüyle farkını ortaya koyduğunu ifade eden Şahin, “Gaziantep Modeli’nde en önemli şey, sanayi altyapısını oluşturmuş, bunu yeni nesillere taşıyan ailelerimizin olması. Gaziantep’in sanayicileri kendi çocuklarını daha iyi yetiştirip yoluna devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin, yeni dünya düzeninde ekonomik gücün zenginlik olarak görülmediğini belirterek, “Yeni düzende artık beşeri sermaye ve kültürel miras ön plana çıkıyor. Ekonomiyi ekolojiye ne ölçüde dönüştürebiliyorsun, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli modellerinden biri. Bu zor dönemde Gaziantep Modeli’nin Türkiye ve dünya modeli olması için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yeni nesil belediyeciliğin artık ön planda olduğunun altını çizen Başkan Şahin, yeni dönemde yeni nesil bir belediyecilik anlayışının ön plana çıktığını, artık altyapı belediyeciliğinin bittiğini vurguladı.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir