Romanya’dan 13 genç Erasmus+ Projesi kapsamında misafir edildi

HATAY – 12.10.2022 – HİBYA – Belen Kaymakamlığının ev sahipliği ile Antakya Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi işbirliğinde, Romanya’dan Asociata Culturala Atelierul European de Arta Derneği ile ortaklaşa yürütülen Erasmus+ “Dance Your Way to Inclusion” projesi kapsamında Romanya’dan 13 genç misafir edildi.

Projenin temel konusu olan dans, müzik ve kültür çalışmaları kapsamında iki ülkeden toplamda 35 öğrencinin katılımında düzenlenen faaliyetlerde; gençlerde iş birliği ve birlikte hareket edebilme duygularının geliştirilmesi amacıyla takım çalışmaları, aynı zamanda empati yeteneğinin de gelişmesine yardımcı olacak aktiviteler gerçekleştirildi.

Projenin yerel ortağı olan Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’ni ziyarette Okul Müdürü Murat Yurtsever, gençlere okulda yapılan örnek çalışmalardan ve uygulamalardan bahsederek, okulu gezdirdi.

Kültürel geziler programına, Samandağ Titus Tüneli, Beşikli Mağara, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan ve dünyanın ilk mağara kilisesi olarak kabul edilen Saint Pierre Kilisesi ve Hatay Arkeoloji Müzesi ile devam edildi.

Son ziyaret noktası olarak Antakya’da 1930’lardan sonra yapılan en geniş çaplı kazı çalışmasına ev sahipliği yapan ve dünyanın en büyük tek parça zemin Mozaik eserine sahip olması ile büyük bir önem taşıyan Antakya Müze Oteli ziyaret ettiler.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir