Bakan Özer, ERG yönetim kurulu üyeleri ve temsilcileriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı(MEB) Mahmut Özer, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) yönetim kurulu üyeleri ve ERG’yi destekleyen kuruluşların üst düzey temsilcileriyle bir araya geldi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da düzenlenen toplantıya Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, ERG Onursal Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Üstün Ergüder, ERG Direktörü Işık Tüzün, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, ENKA Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Esra Tara, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu ile ERG’yi destekleyen diğer kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı. 

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen eğitim politikaları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

Bakan Özer, toplantıda son yirmi yılda eğitimde gelinen noktaya işaret ederek okul öncesinden yükseköğrenime, eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranında Türkiye’nin OECD ortalamasına ulaşıldığını kaydetti. Bakan Özer, “Bazı basın yayın organlarında yaklaşık 800 bin kız çocuğun örgün eğitimin dışında kaldığı iddiası gerçek dışıdır. Kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önündeki antidemokratik uygulamaların kaldırılmasının yanı sıra sunulan imkanlarla eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranında kız çocukları erkek çocuklarını geçti. Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimleri konusunda Bakanlık olarak öğretmenleri her zaman destekliyoruz. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlere özgü bir meslek kanununu çıkarttık. Bu kanun bir başlangıç, yeni iyileştirmelerle çok daha güzel noktalara getirilecek” dedi.

Özer, eğitimde fırsat eşitliği kapsamında okullar arası imkan farklıklarının azaltılması için yürütülen faaliyetleri de aktardı. 

Toplantıda bulunan katılımcılar da yürütülen eğitim politikalarına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir